Vijesti

„Ispisujemo povijest velikim slovima - dvorac Erdödy ponovno će biti ponos Jaske!“

13.03.2020. Na 19. Sjednici Gradskog vijeća Grada Jastrebarskog Gradski su vijećnici jednoglasno usvojili Zaključak o sklapanju ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za sufinanciranje projekta „Obnova i revitalizacija dvorca Erdődy u Jastrebarskom“. Istim Zaključkom, ujedno su i ovlastili gradonačelnika Zvonimira Novosela da u ime Grada Jastrebarskog potpiše isti ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za obnovu jaskanskog dvorca u iznosu od oko 50 milijuna kuna.

„Ponosan sam i sretan što smo nakon gotovo 10 godina uspjeli učiniti veliki korak prema uređenju našeg dvorca, a što je sigurno jedan od povijesnih trenutaka za naš grad. Veliko hvala mom timu koji je marljivo radio i pazio na baš svako slovo u projektu, ali hvala i svima koji su na bilo koji način pomogli. Do samog početka građevinske obnove dvorca predstoji još dosta koraka i procedura, ali očekujem da će ista započeti već početkom sljedeće godine“, poručio je gradonačelnik grada Jastrebarskog, Zvonimir Novosel te nastavio: „Ispisujemo povijest velikim slovima - dvorac Erdödy ponovno će biti ponos Jaske! Vjerujem da će uz novi sjaj našeg dvorca i predivnog Perivoja naš grad postati važna turistička destinacija!“

Naime, projekt „Obnova i revitalizacija dvorca Erdődy u Jastrebarskom“ Grad Jastrebarsko prijavio je u okviru poziva „Revitalizacija brownfield lokacija“ na području Urbane aglomeracije Zagreb u okviru ITU mehanizma. Ukupna vrijednost projekta, odnosno vrijednost prihvatljivih troškova određena je u iznosu od 72.908.631,28 kuna od kojeg bespovratna sredstva iznose 49.503.626,59 kuna. Projekt uključuje obnovu zgrade dvorca, uređenje istog i prenamjenu za potrebe stanovništva Grada Jastrebarskog i gravitacijskog područja te izgradnju parkirališta za osobne automobile i autobuse, a kojim će se riješiti adekvatna pristupačnost ovoj brownfield lokaciji. Razdoblje provedbe projekta je od 29. ožujka 2018. godine do 16. kolovoza 2022. godine. 

Ugovor Obnova i revitalizacija dvorca Erdődy u Jastrebarskom“, referentne oznake: KK.06.2.2.06.0008, krajem mjeseca ožujka zaključiti će Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije Republike Hrvatske, Središnja agencija za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije i Grad Jastrebarsko.

 

Gradonačelnik

WebGis Business Zone Jalševac

Your bussines friendly town

Vodič za investitore

Vrijeme danas

 • 0°C
 • Vjetar: 0 km/h
 • Vlažnost: 0 %

Kontakt centar

 • GRAD JASTREBARSKO
 • A. Strossmayerov Trg 13
 •     10450 Jastrebarsko
 • T. 01 6281 110
 • E. info@jastrebarsko.hr
captcha Nečitko? Promijenite tekst.

Lokacija i karta grada

 • UDALJENOST OD
  VEĆIH GRADOVA
 • Zagreb: 36 km
 • Ljubljana: 133 km
 • Graz: 193 km
 • Rijeka: 132 km
 • Budimpešta: 372 km
 • Split: 344 km

Newsletter

TV kanal

 • Upute za najam e- bicikala
  • 25.05.2020.
  • Upute za najam e- bicikala
ostali video materijali

Pratite nas i na...

Grad prijatelj djece
Valid HTML 5! evolare group