15.08.2012. Protekli vikend održana je četvrta po redu međunarodna treking utrka na Durmitoru u Crnoj Gori, poznatija pod nazivom „treking svih trekinga“.
Durmitor treking koju su zajedno organizirali Atletski klub „Sljeme“ iz Zagreba, uz pomoć Atletskog kluba „Durmitor“ iz Žabljaka održan je uz učešće 75 planinaskih trkača, maratonaca i planinara iz Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Njemačke i Crne Gore.
U najtežoj disciplini Ultra kategoriji nastupilo je dvoje članova „Jastreb extreme-a“. Andrijana i Mladen Budinšćak su u utrci duljine od 45 kilometara s visinskom razlikom od 2500m postigli odlične rezultate. Tako je Andrijana Budinšćak u ženskoj konkurenciji zauzela 2. mjesto, dok je Mladen Budinšćak bio vrlo dobar 15. Time su oboje ušli među 15 najboljih trekera u ukupnom poretku Treking lige.
U nešto lakšoj Planinarskoj kategoriji „Jastreb extreme“ je također imao svoje predstavnike. Na utrci u duljini od 29 kilometara nastupili su Tomislav Budinšćak, Nenad Zdjelar te debitant Danijel Novosel. Jaskanci su podijelili 17., 18. i 19. mjesto, što je također vrlo dobar rezultat s obzirom na vrlo jaku međunarodnu konkurenciju.
Ovogodišnje natjecanje Treking lige započelo je u siječnju na Medvednici, a zatim se iz mjeseca u mjesec održavala po jedna utrka i to u Zagorju, Istri, Mosoru, Mljetu, Velebitu te na otoku Pašmanu. Nakon Durmitora na redu su još utrke u Jastrebarskom, te na otocima Cresu, Krku i Rabu.
Članovi „Jastreb extreme“ kluba svojim su trudom i zalaganjem osigurali da ove godine grad Jastrebarsko sa svojom okolicom bude domaćin Treking lige. Naime, međunarodna utrka pod nazivom „Jaskanski Vinski treking 2012“ održati će se 8. rujna 2012. godine u sklopu proslave Jaskanskih vinskih svečanosti. Tom prilikom naš grad posjetiti će veliki broj natjecatelja iz cijele Hrvatske, ali i iz okolnih zemalja, čime će se ujedno promovirati naš kraj i njegova ponuda. Ovakav tip natjecanja osim svog sportskog aspekta uključuje i turističko-ugostiteljsku promociju grada domaćina.