Vijesti

Za jaskanske osnovnoškolce besplatni udžbenici, dopunska nastavna sredstva i likovne mape!

19.07.2019. U svrhu nabave dopunskih nastavnih sredstava i likovnih mapa učenicima Osnovne škole Ljubo Babić u Proračunu Grada Jastrebarskog osigurano je 80 tisuća kuna, što znači da će prvog dana školske godine 2019./2020. naše učenike na školskim klupama dočekati besplatni udžbenici i radne bilježnice.

Naime, s obzirom da je krajem 2018. godine donesen Zakon kojim je definirano da se sredstva za nabavu udžbenika za učenike osnovnih škola osiguravaju u državnom proračunu, Zagrebačka županija odlučila je od iduće školske godine  osigurati novac za dopunska nastavna sredstva kao što su radne bilježnice, atlasi i sl. Tako će Zagrebačka županija za redovite učenike osnovnih škola osigurati 300 kuna po učeniku, a ostatak sredstava do tržišne vrijednosti udžbenika i drugih obrazovnih materijala osigurat će lokalna samouprava, a s ciljem kako roditelji ne bi imali nikakvih troškova. Jedini eventualni trošak roditelja biti će u slučaju kupnje radnih bilježnica za izborne predmete.

U slučaju Osnovne škole Ljubo Babić Jastrebarsko, postupak Javne nabave provodit će sama škola, a za nabavu dopunskih nastavnih sredstava i likovnih mapa našim učenicima Grad Jastrebarsko u Proračunu je osigurao 80 tisuća kuna.

Gradonačelnik

WebGis Business Zone Jalševac

Your bussines friendly town

Vodič za investitore

Vrijeme danas

 • 0°C
 • Vjetar: 0 km/h
 • Vlažnost: 0 %

Kontakt centar

 • GRAD JASTREBARSKO
 • A. Strossmayerov Trg 13
 •     10450 Jastrebarsko
 • T. 01 6281 110
 • E. info@jastrebarsko.hr
captcha Nečitko? Promijenite tekst.

Lokacija i karta grada

 • UDALJENOST OD
  VEĆIH GRADOVA
 • Zagreb: 36 km
 • Ljubljana: 133 km
 • Graz: 193 km
 • Rijeka: 132 km
 • Budimpešta: 372 km
 • Split: 344 km

Newsletter

TV kanal

 • Hotel Jaska 2019
  • 03.12.2019.
  • Hotel Jaska 2019
ostali video materijali

Pratite nas i na...

Grad prijatelj djece
Valid HTML 5! evolare group